ΕΦΗΒΟΙ - Αγωνιστική επικαιρότητα

ΑΟΝΦ ΑΤΤΑΛΟΣ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2 – 2

logo Ισόπαλη αναδείχτηκε η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της   ΕΠΣΑ,  στον αγώνα που έδωσε εναντίον της ομάδας του Χαλανδρίου.

Σε ένα μέτριο γενικά ματς, ο Άτταλος

βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, αλλά κατόρθωσε και τις δύο να βρει τις δυνάμεις και να ισοφαρίσει.

Το Χαλάνδρι προηγήθηκε 5΄ λεπτά πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου (35ο λεπτό), με τεχνική κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

Στο 52΄, ύστερα από αναμπουμπούλα στην περιοχή του Χαλανδρίου, ο Τζαμάνος με κοντινό πλασέ ισοφάρισε.

Στο 75΄ με συρτό γωνιακό σουτ εκτός περιοχής το Χαλάνδρι ξαναπήρε το προβάδισμα, αλλά 3 λεπτά αργότερα ο Τζαμάνος, μετά από πάσα του Τζέλη, «έγραψε» το τελικό 2 – 2.

Από τους παίκτες της ομάδας μας δεν μπορούμε να πούμε ότι κάποιος έπιασε υψηλά επίπεδα απόδοσης. Ως κορυφαίο θα αναφέρουμε τον Τζαμάνο για τα δύο γκολ που πέτυχε.

Η ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα με τους : Νιάρχο, Σταυρινουδάκη, Μουρελάτο, Τσέλιο, Μυλωνά, Λέντιο, Βάσο, Τζέλη, Λεβέντη, Κορνελάτο και Τζαμάνο. Στο β΄ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Χαραλαμπίδης, Μουρτζούκος στις θέσεις των Λέντιο, Σταυρινουδάκη αντίστοιχα.