ΠΑΙΔΕΣ – 1η Αγωνιστική SOCCER LINK

Με νίκη ξεκίνησαν οι Παίδες τη συμμετοχή τους στο τουρνουά SOCCER LINK. Το Σάββατο 15/10, ο Άτταλος αντιμετώπισε την ομάδα του Δάσους Χαϊδαρίου στην έδρα της, σε ένα βαρύ και γεμάτο παγίδες αγωνιστικό χώρο. Οι Παίδες

προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με γκολ των Γκλιόγκου και Κότσιρα, στο 4 και στο 10 αντίστοιχα, από σουτ και πλασέ εντός περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δέχθηκε δυο εύκολα γκολ στο 5ο και το 7ο λεπτό, αλλά αντέδρασε γρήγορα, κυκλοφόρησε την μπάλα και πλαγιοκόπησε τον αντίπαλο, καταφέρνοντας τελικά να σκοράρει άλλες δυο φορές, με διεισδύσεις του Κότσιρα στο 11ο λεπτό και του Λαιμού στο 17ο, στην πρώτη του εμφάνιση με τα χρώματα του Αττάλου.

Η ομάδα του Δήμου Σταμάτη αγωνίστηκε με τους: Καλογερόπουλο, Σύρμα (Καλλιώρας στο β΄μέρος), Λαιμό, Μουστάκα, Γαβαλά, Κασούνη (Τερλιγκάκης στο β΄μέρος), Βερουλασβίλι, Αραβανή, Κότσιρα, Γκλιόγκο και Μαυρονικόλα.